Top

Kepenk ve Panjur Sistemleri

Çeşitli mimari tasarımlara uygun olarak imal edilebilen, kapı yanlarında bulunan raylar sayesinde yukarıda rulo halinde sarılarak açılan kapılardır. Çelik sarmal kapılar, yükleme ve depolamanın yapıldığı endüstriyel tesislerde, iç mekân bölümlemelerinde ve/veya dış ortamlara açılışlarda, güvenli ve uzun ömürlü kapı alternatifleri olmaktadırlar.

Sarmal kapılar farklı renk ve malzeme alternatifleri ile değişik beğenilere göre hazırlanabilirler.

Kapının rulo halinde yukarda toplaması yerden tasarruf edilmesini sağlar. Sistem genelde motorlu olarak uygulanır.
Alüminyum kapı lamelleri, alüminyum levhanın Rool-forming teknolojisi ile bükülmesi esnasında içerisine uygun yoğunlukta poliüretan dolgu enjekte edilmesi sayesinde oluşturulur.
Kapının oluşturulduğu rulo dıştan orijinal alüminyum kutusuna toplanabildiği gibi içten asma tavan altında hazırlanan detaya gizlenerek de uygulanabilir.
Kapı profillerinin içinde hareket ettiği alüminyum yan raylar, profillerin temas ettiği yüzeylerin lastik ve kıl fitillerle desteklenmesiyle metaller arası sürtünme engellenerek sessiz çalışma sağlanır. İç yüzeye toz ve rüzgar girişi büyük ölçüde kısıtlanır.

Kapı profilinin en alt sırasına takılan etek profilinin alt lastiği, toz ve rüzgar girişini engellerken, zemine yumuşak ve sessiz inmesini sağlar.
Profiller tırnaklar sayesinde birbirlerine kilitlenirler ve yana kaymalarına engel olmak için profil başlarına sert plastikten imal edilen tapalar perçinlenir.
Enerjinin kesilmesi durumunda, kapı redüktör yardımı ile manuel olarak açılabilir veya kapatılabilir. Bu esnada elektrik gelse dahi öncelik redüktörde olduğu için kullanıcı adına risk teşkil etmez.
İsteğe bağlı olarak uzaktan kumandalı, dışardan anahtar şalterli veya başka giriş varsa içeriden açma butonlu olarak uygulanabilir.
Orijinal askı kilitleri kullanılarak kapının aşağıdan zorlanarak açılması riski de ortadan kaldırılır.

Panjur motorları DIN,ISO 9001, EN29001, TÜV, CE kalite standartlarına sahiptir.

Alüminyum panjurlar konutlarımızı güneş ışınları, yağmur, kar gibi iklim şartlarından koruyarak, pencerelerin ömrünü uzatır. İçindeki doğa dostu poliüretan köpük sayesinde, önemli ölçüde ısı ve ses yalıtımı sağlar.

Alüminyum panjurlar, çalışma şekline göre motorlu, uzaktan kumandalı veya manuel olarak uygulanabilmektedir. Mimari detaylara bağlı olarak dıştan takma alüminyum kutulu, PVC monoblok kutulu, gizli detay gibi farklı çözümler sunabilmektedir. Cephenize kazandırdığı estetik görünüşün yanında, güvenlik kaygılarınızı da ortadan kaldırır. Modern cephelere estetik bir görünüm sağlamak için değişik boyut, desen ve renk alternatifleri sunar. Alüminyum, poliüretan dolgulu panjurlar, pencerelerin ömrünü uzatırken yüksek oranda da ısı ve ses yalıtımı sağlar.

Kepenk ve Panjur Sistemleri
Kepenk ve Panjur SistemleriKepenk ve Panjur SistemleriKepenk ve Panjur Sistemleri